Egyenesen a tartalomba

Népegészségtani Intézet

Ön jogosult az alábbi felmérés kitöltésére. A felmérés részletei a következőek:

Szegedi Tudományegyetem

Általános Orvostudományi Kar

Általános Orvostudományi Kar

Népegészségtani Intézet

1.Vizsgálati tájékoztató

A kutatás azonosító adatai

A kutatás címe: Az influenza vakcinációs hajlandóságot befolyásoló tényezők vizsgálata a SZTE dolgozói és hallgatói körében.

A kutatás típusa: retrospektív és keresztmetszeti epidemiológiai vizsgálat. A kutatóhely: SZTE ÁOK Népegészségtani Intézet 

A kutatás vezetője/a tájékoztatást adó: Dr. Vezér Tünde PhD, egyetemi docens.

A kutatás kezdete: 2018. január 1.

A kutatás várható időtartama: 2018. január 1. – 2021. január 31. (3 év)

A vizsgálatba bevonni kívánt populáció: 18 éven felüli magyar férfiak és nők; összesen 1750 fő SZTE ÁOK dolgozó és 3250 fő hallgató (összesítve kb. 5000 személy).
Kutatási (adatfelvételi/adatfeldolgozási) helyszínek: SZTE ÁOK Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Családorvosi Intézet és Rendelő, Foglalkozás-egészségügyi Alapszolgálatok; SZTE ÁOK/TTIK Orvosi Fizikai és Orvosi Informatikai Intézet; SZTE ÁOK Népegészségtani Intézet.
     
      Az SZTE ÁOK Népegészségtani Intézete a fenti témakörű – retrospektív és keresztmetszeti epidemiológiai vizsgálatot magába foglaló – kutatásban az SZTE Általános Orvostudományi, Fogorvostudományi, Gyógyszerésztudományi, valamint az Egészségtudományi és Szociális Képzési Karok dolgozói, továbbá nappali és/vagy levelező tagozaton tanulmányokat folytató hallgatói körében felmérést kíván végezni az influenza vakcinációs hajlandóságot befolyásoló tényezők tekintetében.
      A retrospektív vizsgálatban az SZTE foglalkozás-egészségügyi dokumentációkban rögzített adatok kódolt gyűjtése és az aggregált adatok elemzése történik, melyekből nem visszakereshetők névre szólóan az adatok.
      A keresztmetszeti vizsgálat validált EvaSys szoftverrendszerben jelszó-alapú online önkéntes részvételű, önkitöltős kérdőív segítségével kívánja anonim módon rögzíteni a megkérdezettek fent említett témakörben alkotott véleményével, meglévő ismereteivel és állásfoglalásával kapcsolatos adatokat.
      A reprezentatív felmérés célja az SZTE dolgozói/hallgatói körében az influenza átoltottsági ráta (nagyságrend, változás mértéke és iránya) meghatározása, az oltottsági arányt befolyásoló, a védőoltás felvételét támogató vagy korlátozó faktorok, körülmények megismerése/azonosítása, továbbá a feltárt befolyásolható tényezők kedvező irányú megváltoztatásának segítése. Eredményeink hozzá tudnak járulni az egészségügyi dolgozók oltási tudatosságának és átoltottsági rátájának növeléséhez, így saját egészségük és ellátottjaik/betegeik fokozottabb védelméhez. A betegbiztonság fokozásával, továbbá a munkavállalók/hallgatók influenzával összefüggő munkahelyi és iskolai hiányzásának és/vagy teljesítmény csökkenésének kedvező irányú megváltoztatásával az egészségügyi és szociális ellátó rendszerre nagy kihívást jelentő terhek jelentős csökkentésére nyílik lehetőség.
      A retrospektív vizsgálatban az adatgyűjtés név nélkül, az adatok feldolgozása és elemzése aggregáltan történik, ilyen módon az anonimitás megőrzése a vizsgálat során folyamatosan és teljes mértékben biztosított.
       Az információs önrendelkezési jogról szóló 2011. évi CXII. tv. 20§-a alapján tájékoztatjuk, hogy a kutatásban történő részvétel kizárólag az Ön szabad akarat-elhatározásán alapul (önkéntes részvétel). Az online kérdőív kitöltése anonim módon történik, Ön az együttműködést bármikor indoklás nélkül jogosult megtagadni. A kutatást végző a kutatás során adott válaszok feldolgozásának minden szakaszában biztosítja a megkérdezett személy anonimitását. 
      Tájékoztatom továbbá, amennyiben a kutatással összefüggően, személyiségi jog megsértésére utaló észrevétele merülne fel, panaszával a vizsgálatot figyelemmel kísérő független orvoshoz fordulhat: Dr. Juhász Zoltán egyetemi tanársegéd, SZTE ÁOK Egészség-gazdaságtani Intézet, 6720 Szeged, Szőkefalvi-Nagy Béla u. 6.
      A kutatás megkezdéséhez szükséges szakhatósági állásfoglalást adó Regionális Humán Orvosbiológiai Kutatásetikai Bizottság: SZTE ÁOK Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Regionális Tudományos és Kutatásetikai Bizottsága; RKEB Elnök: Prof. Dr. Wittmann Tibor egyetemi tanár; RKEB elérhetőség: I. sz. Belgyógyászati Klinika, 6701 Szeged, Korányi fasor 8-10.

2.Beleegyező nyilatkozat

Hozzájárulok ahhoz, hogy a SZTE ÁOK Népegészségtani Intézete által összeállított Az influenza vakcinációs hajlandóságot befolyásoló tényezők vizsgálata az SZTE dolgozói és hallgatói körébencímű kutatás keresztmetszeti vizsgálatához a kérdőívben szereplő kérdésekre adott válaszaim a kutatásban felhasználásra kerüljenek.
      Az online EvaSys kérdőívben szereplő információk semmilyen olyan személyes adatot nem tartalmaznak, melyből a kitöltő személyére következtetni lehetne. Jelen beleegyező nyilatkozat sem teszi lehetővé a kérdőívet kitöltő, valamint az ezt aláíró/tájékoztatást adó személyek közötti kapcsolat kialakítását.

      Vizsgálatvezető/tájékoztatást adó elektronikus aláírása:

aláírás

3.Tisztelt Hallgató !


   Kérjük, az alábbi kérdésekre a felsorolt lehetőségek közül jelölje meg az Ön által helyesnek tartott, illetve Önre leginkább jellemző/vonatkozó válasz(oka)t, vagy értelemszerűen röviden és lényegre törően írja le azt.

   A felmérésben való részvétel önkéntes, a kérdőív kitöltése név nélkül történik. 

  Szíves együttműködését előre is köszönjük!

4.Szocio-demográfiai jellemzők

5.Egészségi állapot

6.Influenzával kapcsolatos ismeretek

Jelölje meg az alábbi, INFLUENZÁ-ra vonatkozó állítások közül, hogy Ön szerint melyik IGAZ, illetve HAMIS!

7.Oltottsági státusz

8.Oltási hajlandóság

9.Oltási attitűd

Jelölje meg 1-5 skálán, hogy az influenza elleni védőoltás felvételével kapcsolatos döntésben mennyire fontosak Önnek az alábbi tényezők


1=egyáltalán nem fontos
2=kevésbé fontos
3=közepesen fontos
4=fontos
5=nagyon fontos

10.Influenza elleni védőoltással kapcsolatos ismeretek

Osztályozza 1-5 skálán, hogy mennyire hitelesek az Ön számára az alábbiakban felsorolt – oltással kapcsolatos ismereteket adó – információs források! 


1=egyáltalán nem hiteles
2=inkább nem hiteles
3=közepesen hiteles
4=inkább hiteles
5=leginkább hiteles   

Jelölje meg 1-5 skálán, hogy az Ön számára mennyire megfelelőek az alábbi információs csatornák/lehetőségek, melyeket figyelembe vesz a védőoltás felvételével kapcsolatos döntésében!


1=egyáltalán nem megfelelő
2=inkább nem megfelelő
3=közepesen megfelelő
4=inkább megfelelő
5=leginkább megfelelő   

Jelölje meg 1-5 skálán, hogy mennyire ért egyet az alábbi INFLUENZA ELLENI VÉDŐOLTÁS-ra vonatkozó állításokkal! 


1=egyáltalán nem ért egyet
2=inkább nem ért egyet
3=nem tudom
4=inkább egyetért
5=teljesen egyetért

Jelölje meg az INFLUENZA ELLENI VÉDŐOLTÁS-ra vonatkozó állítások közül, hogy Ön szerint melyik IGAZ, illetve HAMIS!

11.Kérdőív kitöltési hajlandóság

12.KÖSZÖNJÜK  SZÍVES  KÖZREMŰKÖDÉSÉT !